Trwa ładowanie...
d3h9jud

MSZ: Najwyższa Izba Kontroli audytorem zewnętrznym Rady Europy (komunikat)

...

d3h9jud
d3h9jud

11.12. Warszawa - MSZ informuje:

Najwyższa Izba Kontroli została wybrana dzisiaj w Strasburgu na audytora zewnętrznego Rady Europy. Uzyskała zdecydowaną większość głosów państw członkowskich Rady Europy pokonując kandydatury najwyższych organów kontroli Grecji, Niemiec, Norwegii i Włoch.

NIK jako audytor zewnętrzny Rady Europy przez 5 kolejnych lat, począwszy od 2014 r., oceniać będzie prawidłowość wydatków Organizacji.

Audyt przeprowadzany będzie w zakresie: wiarygodności i rzetelności sprawozdań finansowych, rzetelności prowadzenia rachunków i ich zgodności z przyjętymi regulacjami, wiarygodności przeprowadzonych kontroli wewnętrznych oraz w innych aspektach np. oszczędności, wydajności, skuteczności procedur finansowych.

d3h9jud

Wybór Najwyższej Izby Kontroli, dokonany po raz pierwszy w czasie 22 lat członkostwa Polski w Radzie Europy, świadczy o uznaniu dla kompetencji i doświadczenia Izby oraz o silnej pozycji RP w Organizacji.

W 2012 r. Najwyższa Izba Kontroli została również wybrana na audytora zewnętrznego CERN - Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud