Trwa ładowanie...
dbsny9l
dyplomacja

MSZ: nieformalne spotkanie ministrów SZ OBWE (komunikat)

...

Share
dbsny9l

15.07. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 16-17 lipca 2010 r. minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski weźmie udział w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych OBWE w Ałmaty. Spotkanie zwołane zostało przez Kazachstan sprawujący w tym roku przewodnictwo w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

W trakcie konferencji ministrowie omówią kwestie związane z przyszłością dialogu nt. bezpieczeństwa europejskiego - w ramach procesu z Korfu, w tym rolę Organizacji w dziedzinie zapobiegania i rozwiązywania konfliktów, zagadnienia ochrony praw człowieka i podstawowych wolności, a także wzmocnienie efektywności OBWE oraz współpracę z innymi organizacjami międzynarodowymi. Spotkanie w Ałmaty poświęcone będzie także działaniom na rzecz zwołania szczytu OBWE.

W trakcie konferencji ministerialnej odbędą się także spotkania dwustronne ministra Radosława Sikorskiego z ministrami spraw zagranicznych Azerbejdżanu Elmarem Mamedjarowem oraz Kazachstanu - Kanatem Saudabajewem.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dbsny9l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsny9l
dbsny9l