Trwa ładowanie...
d1y4kjg
msz

MSZ: nominacja ambasadora w Kanadzie (komunikat)

...

Share
d1y4kjg

24.09. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Radosław Sikorski wręczył Marcinowi Bosackiemu nominację na ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP w Kanadzie oraz odznakę honorową Bene Merito za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Marcin Bosacki w latach 2010-2013 pełnił funkcję rzecznika prasowego MSZ. W tym czasie przekazywał stanowisko polskiej dyplomacji podczas tak kluczowych wydarzeń, jak polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej w roku 2011, negocjacji nad nowym budżetem UE, podczas "arabskiej wiosny", czy dotyczące zagrożeń dla polskich turystów w różnych regionach świata. Dzięki jego działaniom został wdrożony i uruchomiony nowoczesny, zintegrowany portal MSZ oraz ponad 150 polskich przedstawicielstw dyplomatycznych na całym świecie.

d1y4kjg

Wprowadził media społecznościowe do kanonu narzędzi komunikacyjnych resortu co zostało docenione przez prestiżowy ranking Twiplomacy, który uznał w lipcu tego roku, że MSZ jest trzecią najlepiej skomunikowaną instytucją na świecie.

"To dzięki pana działaniom MSZ określany jest jako jedna z najskuteczniejszych dyplomacji w stosowaniu nowych mediów społecznościowych na świecie, a portal MSZ i ponad 150 placówek jest jednym z najnowocześniejszych" - powiedział w trakcie uroczystości w MSZ minister Radosław Sikorski.

Wręczając nominację ambasadorską minister Radosław Sikorski dodał, że "Kanada jest od lat sprawdzonym i wartościowym partnerem Polski. Nigdy nie zapomnimy, że to właśnie Kanada była pierwszym państwem członkowskim NATO, które ratyfikowało przystąpienie Polski do Paktu. To również kraj ważny dla Polski ze względu na nasze interesy gospodarcze i Polonię".

Bosacki podziękował ministrowi Sikorskiemu, kierownictwu MSZ i współpracownikom za "honor ponad trzech lat niełatwej, ale pasjonującej służby". - Dane mi było uczestniczyć w czasie dla dyplomacji polskiej niezwykłym - okresie konsekwentnego wzmacniania pozycji Polski w Europie i świecie, prezydencji w UE, arabskiej wiosny i przygotowań do kluczowego dla polityki wschodniej RP szczytu w Wilnie. Za to wszystko dziękuję - powiedział odchodzący rzecznik MSZ.

d1y4kjg

Nowo mianowany ambasador powiedział, że będzie działał na rzecz wzmocnienia współpracy polsko-kanadyjskiej, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych.

W latach 1990-2010 Marcin Bosacki był dziennikarzem "Gazety Wyborczej", w tym szefem działu zagranicznego i korespondentem w USA.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1y4kjg

Podziel się opinią

Share
d1y4kjg
d1y4kjg