Trwa ładowanie...
d2gx1df

MSZ: o możliwościach inwestycyjnych w Polsce podczas Forum City week (komunikat)

...
Share
d2gx1df

24.04. Warszawa - MSZ informuje:

O przewagach konkurencyjnych Europy w światowej gospodarce i możliwościach inwestycyjnych w Polsce mówiła podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach podczas londyńskiego forum "City week" (23-24 kwietnia).

W Londynie wiceszefowa polskiej dyplomacji wzięła udział w panelu poświęconym sytuacji gospodarczej i metodom pobudzania wzrostu gospodarczego. Przypomniała też, że pozycję globalnego lidera Unia Europejska zawdzięcza m.in. rozważnej polityce makroekonomicznej oraz inwestycjom. - Konkurencyjność, solidarność i otwartość to dziś wyjątkowa wartość dodana UE. - podsumowała wiceminister.

d2gx1df

Wiceminister Beata Stelmach przypomniała, że UE pozostaje głównym partnerem handlowym 80 krajów i wciąż jest największym światowym eksporterem. UE utrzymuje pozycję lidera w produkcji wysoce innowacyjnych dóbr i usług projektowych, a Jednolity Rynek Europejski z 500 mln konsumentów jest nadal jednym z najbardziej atrakcyjnych na świecie - dodała.

W trakcie "City week", odbył się również specjalny panel poświęcony polskiej gospodarce "Poland - global economic partner". W czasie debaty wiceminister Beata Stelmach zwróciła uwagę na korzystną sytuację gospodarczą Polski w dobie kryzysu. Wskazała też na atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju w regionie, która wynika z wielkości rynku, potencjału wysoko wykwalifikowanej siły roboczej oraz nowych możliwości inwestycyjnych związanych z poszukiwaniem zasobów do nowych niekonwencjonalnych źródeł energetycznych, w tym gazu łupkowego. Zwróciła również uwagę na szybkich rozwój w Polsce tzw. sektorów wysoko innowacyjnych zw. z produkcją aplikacji komputerowych i telefonicznych oraz nowoczesnych i wysokiej jakości produktów.

O potencjale Polski i Wielkiej Brytanii w produkcji gazu z łupków wiceminister Stelmach rozmawiała także z sekretarzem stanu ds. energii brytyjskim MSZ Michaelem Fallonem. W czasie spotkania ministrowie omówili polsko-brytyjską współpracą w obszarze energii.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d2gx1df

Podziel się opinią

Share
d2gx1df
d2gx1df