Trwa ładowanie...
d1edxz3

MSZ o otwarciu Centrum Informacji dla Samorządów Mołdawskich (komunikat)

...

Share
d1edxz3

03.12. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wspólnie z Ministrem Rozwoju Regionalnego i Budownictwa Mołdawii Marcelem Raducanem otworzyła w poniedziałek 3 grudnia Centrum Informacji dla Władz Lokalnych w tym kraju.

Centrum powstało w wyniku podpisania porozumienia (Memorandum of Understanding) pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Budownictwa Republiki Mołdawii. Ośrodek będzie działał w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego "Centru" w Ialoveni pod Kiszyniowem. Projekt zapoczątkowany przez Podsekretarza Stanu w MSZ Jerzego Pomianowskiego współfinansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i USAID w ramach Grupy Zadaniowej ds. Mołdawii Wspólnoty Demokracji.

Korzystanie ze wsparcia Centrum będzie bezpłatne. Stworzono je z myślą o dostarczaniu informacji (know-how) władzom lokalnym, które mają pomysły na wdrożenie projektu, ale potrzebują zagranicznych partnerów i finansowania. Ośrodek będzie pełnił funkcję doradcza poprzez stronę internetową (na której znajdą się m.in. informacje o grantodawcach, ich wymagania odnośnie do projektów), szkolenia z dziedzin będących przedmiotem zainteresowania lokalnych władz i organizacji pozarządowych aplikujących o dofinansowanie, a także poprzez indywidualne konsultacje z zakresy fundraisingu. Działania te będą koordynowane z innymi instytucjami, które mogłyby zapewnić dodatkowe wsparcie regionom, jak np. agencje rozwoju regionalnego.

d1edxz3

Otwarciu Centrum towarzyszy konferencja "Doświadczenie demokracji lokalnej w procesie transformacji" z udziałem Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii, Wiceminister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, przedstawicieli administracji, samorządowców i ekspertów z Polski, Litwy oraz Mołdawii. Celem konferencji jest przekazanie doświadczenia samorządności, upodmiotowienia władz lokalnych oraz decentralizacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

d1edxz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1edxz3
d1edxz3