Trwa ładowanie...
d4jdzfo

MSZ: Polsko-izraelskie rozmowy o polityce bezpieczeństwa (komunikat)

...

Share
d4jdzfo

22.02. Warszawa - MSZ informuje:

Wyzwania w zakresie polityki bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu były tematem polsko-izraelskich konsultacji, które odbyły się 21 lutego w Jerozolimie. Polskiej delegacji przewodniczył podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid. Głównym rozmówcą ze strony izraelskiej był dyrektor generalny MSZ Izraela Rafael Barak.

Tematyka rozmów koncentrowała się przede wszystkim na wydarzeniach regionalnych związanych z "Arabską wiosną". Szczególną uwagę zwrócono na aktualną sytuację w Syrii. Polscy i izraelscy partnerzy rozmawiali także o wyzwaniach związanych z nierozprzestrzenianiem broni masowego rażenia. Wiceminister Bogusław Winid przekazał stronie izraelskiej zaproszenie do udziału w konferencji związanej z 10-leciem tzw. Inicjatywy Krakowskiej (Proliferation Security Initiative, PSI), ukierunkowanej na powstrzymanie zjawisk przemytu, transferu oraz rozprzestrzeniania broni masowego rażenia, a także materiałów do jej produkcji. Konferencja odbędzie się między 27, a 28 maja w Polsce. Rozmówcy poruszyli także temat stosunków Izraela z NATO i Unią Europejską.

d4jdzfo

Podczas pobytu w Izraelu wiceminister Bogusław Winid złożył symboliczny wieniec w Sali Pamięci Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem. Był także gościem w Muzeum Wojsk Pancernych w Latrum, gdzie omówił możliwości współpracy z polskimi muzeami, gromadzącymi historyczne militaria.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d4jdzfo

Podziel się opinią

Share
d4jdzfo
d4jdzfo