Trwa ładowanie...
d1kykt5

MSZ: polsko-mołdawska współpraca w zakresie dyplomacji ekonomicznej (komunikat)

...

Share
d1kykt5

14.04. Warszawa - MSZ informuje:

- Z radością złożyłam dziś podpis pod protokołem, który rozpoczyna wzajemnie korzystną współpracę Polski i Mołdawii - powiedziała podsekretarz stanu w MSZ, Katarzyna Kacperczyk, która 14 kwietnia podpisała wraz z wiceministrem spraw zagranicznych i integracji europejskiej Mołdawii, Valerim Chiverim, protokół o współpracy w dziedzinie dyplomacji ekonomicznej między resortami spraw zagranicznych Polski i Mołdawii.

- Mołdawia jako kraj na drodze do stowarzyszenia z UE jest dla Polski - jak i dla całej Unii - poważnym partnerem do współpracy na wielu płaszczyznach, także jeśli chodzi o rozwój szeroko pojętych kontaktów gospodarczych - podkreśliła wiceminister Kacperczyk. Wiceszefowa MSZ dodała, że ważnym jej elementem jest wspieranie krajowych przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych.

Podpisanie polsko-mołdawskiego protokołu miało miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w obecności prezydentów Polski i Mołdawii - Bronisława Komorowskiego i Nicolae Timoftiego.

d1kykt5

Dokument przewiduje wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w sferze wspierania podmiotów gospodarczych na rynkach zagranicznych, organizację konsultacji i wizyt studyjnych w tym zakresie, a także możliwość wspólnej promocji polskiej i mołdawskiej gospodarki na rynkach trzecich.

Współpraca polsko-mołdawska, również w kategoriach dyplomacji ekonomicznej, jest konsekwentnie rozwijana, a Polska chętnie dzieli się własnym doświadczeniami w tym zakresie. W lutym br. wiceminister Katarzyna Kacperczyk przewodziła delegacji ponad 30 polskich przedsiębiorców, którzy w Kiszyniowie spotkali się z przedstawicielami mołdawskiej administracji rządowej oraz środowiskami biznesowymi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d1kykt5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kykt5
d1kykt5