Trwa ładowanie...
dmpx6rr

MSZ: polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe (komunikat)

...

dmpx6rr
dmpx6rr

14.11. Warszawa - MSZ informuje:

Dzisiaj w Berlinie zostały przeprowadzone polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska oraz kanclerz Angeli Merkel. W spotkaniu delegacji uczestniczył również minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Rozmowy szefów rządów koncentrowały się na kwestiach europejskich, w tym negocjacjach wieloletnich ram finansowych. Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec rozmawiali ponadto o sytuacji na Ukrainie po wyborach 28 października br., stosunkach między Unią Europejską a Federacją Rosyjską oraz rozwoju Partnerstwa Wschodniego. Przedmiotem dyskusji ministrów były także bieżące wydarzenia w Syrii oraz wyniki wyborów w USA.

Konsultacje poświęcone były również podsumowaniu realizacji postanowień zawartych w dokumentów jubileuszowych: deklaracji oraz programu współpracy, przyjętych w 2011 roku. Stały się także okazją do podpisania umowy o współpracy w dziedzinie komunikacji kolejowej przez polsko-niemiecką granicę państwową, oświadczenia rządu RP i rządu RFN w sprawie wsparcia Fundacji "Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego" oraz umowy między rządem RP a rządem RFN o zmianie umowy o współpracy w ramach Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki. Pełnomocnicy obu stron ds. stosunków dwustronnych wydali także komunikat na temat realizacji polsko-niemieckiego programu współpracy.

dmpx6rr

W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele resortów: obrony narodowej, spraw wewnętrznych, finansów, środowiska, transportu, kultury i dziedzictwa narodowego, nauki i szkolnictwa wyższego, gospodarki, pracy i polityki społecznej, także szefowie kancelarii premiera Donalda Tuska i kanclerz Angeli Merkel oraz pełnomocnicy ds. stosunków dwustronnych.

Konsultacje odbywają się od 1997 roku na przemian w Polsce i RFN, i stanowią główny mechanizmem polsko-niemieckich kontaktów na szczeblu rządowym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dmpx6rr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpx6rr