Trwa ładowanie...
d2mbe7e

MSZ: promocja Polski w Londynie (komunikat)

...

d2mbe7e
d2mbe7e

23.03. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Beata Stelmach w dniach 21-23 marca br. uczestniczy w cyklu wydarzeń promujących Polskę w Londynie. Z inicjatywy MSZ przygotowano polsko-brytyjskie seminarium nt. aktywności kobiet w gospodarce, spotkanie dla funduszy Private Equity oraz koncert pod batutą Krzysztofa Pendereckiego.

W konferencji Przedsiębiorczość to kobieta, zorganizowanej przez polski ośrodek analityczny THINKTANK we współpracy z Ambasadą RP w Londynie wzięły udział przedstawicielki świata polityki, biznesu, ośrodków naukowych, organizacji pozarządowych i mediów z Polski i Wielkiej Brytanii.

Zarówno polska, jak i brytyjska gospodarka rozwijają się w dużym stopniu dzięki aktywności kobiet. Elementem polskiej transformacji jest między innymi aktywizacja kobiecej przedsiębiorczości. Potencjał przedsiębiorczy i innowacyjny kobiet nie jest jednak w pełni wykorzystany - dyskusja na ten temat toczy się nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

d2mbe7e

Konferencja stała się okazją do porównania istniejących barier dla przedsiębiorczości kobiecej w obu krajach, jak również do dyskusji na temat rozwiązań instytucjonalnych - zwiększających udział kobiet w gospodarce.

W dniu 23 marca br. zorganizowano również spotkanie z przedstawicielami kilkunastu funduszy Private Equity działających w londyńskim City, podczas którego Paweł Tamborski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa prezentował polski program prywatyzacji, a Minister Beata Stelmach przedstawiła sukcesy transformacji polskiej gospodarki.

Wydarzenia te odbywają się równolegle z 10-tą edycją Polskiego Festiwalu Filmowego w Wielkiej Brytanii - KINOTEKA 2012, którego finałowym akcentem był koncert galowy pod batutą Krzysztofa Pendereckiego w prestiżowej sali widowiskowej The Barbican Hall.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d2mbe7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbe7e