Trwa ładowanie...
d2b4uqr

MSZ: rozmowa Ministra Radosława Sikorskiego z Hillary Clinton  (komunikat)

...

d2b4uqr
d2b4uqr

12.02. Warszawa - MSZ informuje:

Z inicjatywy strony amerykańskiej odbyła się 11.02 rozmowa Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego z Sekretarz Stanu USA Hillary Clinton. Szefowa amerykańskiej dyplomacji podziękowała Polsce za przejęcie reprezentowania interesów USA w Syrii.

Rozmawiano o sytuacji na Ukrainie, minister Sikorski podzielił się obserwacjami z niedawnej wizyty w Kijowie. Minister Radosław Sikorski i sekretarz Hillary Clinton przedyskutowali też sytuację na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Syrii oraz Iranie.

Omówiono także dwustronne kwestie polsko-amerykańskie oraz współpracę w ramach NATO, w tym sytuację w Afganistanie i perspektywy pomocy międzynarodowej dla tego kraju po wycofaniu sił ISAF. Minister Sikorski i sekretarz Clinton rozmawiali też o kwestiach związanych z planami budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d2b4uqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b4uqr