Trwa ładowanie...
d1fdzf5
msz
18-12-2013 17:51

MSZ: uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Polak - emigrant" (komunikat)

...

Share
d1fdzf5

18.12. Warszawa - MSZ informuje:

Ukazanie przemian zachodzących wśród polskiej diaspory poza krajem i zgromadzenie zdjęć ukazujących różnorodne aspekty życia i pracy naszych rodaków mieszkających za granicą przyświecało idei konkursu "Polak - emigrant". Podsekretarz stanu Bogusław Winid 18 grudnia w Senacie RP uczestniczył w uroczystości wręczenia nagród laureatom i otwarciu wystawy pokonkursowej.

Konkurs "Polak - emigrant" współorganizował Ośrodek Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach obchodów 20-lecia placówki. Intencją organizatorów było stworzenie zbiorowego portretu polskich emigrantów. - Tematyka konkursu doskonale wpisuje się w zaangażowanie polskiej dyplomacji na tym polu. MSZ aktywnie działa na rzecz wspierania Polonii i Polaków przebywających za granicą - podkreślił wiceminister Winid.

Konkursowe prace oceniło jury w składzie: przewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą senator Andrzej Person, fotograficy Chris Niedenthal i Leszek Fidusiewicz, przedstawiciele Ośrodka Badań nad Migracjami i Instytutu Socjologii UW - dr Aleksandra Grzymała-Kazłowska i Filip Piotrowski. W konkursie przyznano 3 nagrody pieniężne, ufundowane przez marszałka Senatu Bogdana Borusewicza i 7 wyróżnień.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d1fdzf5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fdzf5
d1fdzf5