Trwa ładowanie...
d13a8ae

MSZ: w Warszawie o polsko-niemieckiej współpracy na rzecz Ukrainy (komunikat)

...

Share
d13a8ae

11.04. Warszawa - MSZ informuje:

Relacje pomiędzy Polską i Niemcami, sytuacja na Ukrainie oraz ścisła współpraca krajów członkowskich UE na rzecz wsparcia Ukrainy były głównymi tematami spotkań 11 kwietnia podsekretarz stanu Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz i Henryki Mościckiej-Dendys ze Stephanem Steinleinem, sekretarzem stanu w MSZ Niemiec.

Rozmowa podsekretarz stanu Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z niemieckim wiceministrem dotyczyła przede wszystkim sytuacji na Ukrainie. W czasie spotkania podkreślono, że państwa członkowskie UE powinny zaangażować się na rzecz wspierania reform i przemian polityczno-społecznych na Ukrainie, torujących drogę do skutecznej modernizacji państwa.

Jak zaznaczyli wiceszefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji, Polska i Niemcy będą współpracować w tym zakresie i oczekują aktywnego działania także ze strony pozostałych krajów UE.

d13a8ae

Wiceminister Henryka Mościcka-Dendys rozmawiała z sekretarzem stanu w niemieckim MSZ o polsko-niemieckich relacjach, a także możliwości wykorzystania instrumentów z zakresu tych stosunków do pogłębienia współpracy między Polską, Niemcami i Ukrainą.

"Warto starannie zastanowić się, jak wykorzystać bogate doświadczenia takich instytucji jak Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, czy Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej na rzecz zintensyfikowania kontaktów z partnerami ukraińskimi" - zaznaczyła wiceminister Mościcka-Dendys.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d13a8ae

Podziel się opinią

Share
d13a8ae
d13a8ae