Trwa ładowanie...
drmz4es

MSZ: wiceminister Mościcka-Dendys na konferencji w Rzymie (komunikat)

...

drmz4es
drmz4es

03.03. Warszawa - MSZ informuje:

Kobiety w dyplomacji. Wiceminister Mościcka-Dendys na konferencji w Rzymie

W latach 80. Polska była ekonomicznym bankrutem, mało kto wierzył w lepszą przyszłość. Dziś nasze doświadczenia zmiany ustroju są polskim znakiem rozpoznawczym i najlepszym towarem eksportowym - podkreśliła wiceminister Henryka Mościcka-Dendys podczas trwającej w Rzymie konferencji "Women in Diplomacy School".

Konferencja została zorganizowana przez włoski resort dyplomacji oraz Instytut Studiów nad Polityką Międzynarodową (ISPI). Jej uczestnikami są kobiety pochodzące z krajów Południowego Sąsiedztwa UE oraz Bliskiego Wschodu. Celem debaty jest ich aktywizacja w życiu publicznym.

drmz4es

Wiceminister podzieliła się z uczestniczkami doświadczeniami transformacji ustrojowej w Polsce, reform politycznych oraz współpracy ze społeczeństwem obywatelskim po 1989 r. - Rok 2014 jest dla Polaków rokiem szczególnym - właśnie mija 25 lat od porozumień Okrągłego Stołu, 15 lat naszej akcesji do UE oraz 10 lat obecności w Unii Europejskiej - przypomniała wiceminister Mościcka-Dendys. - Głęboko wierzę w to, że nie ma lepszej drogi do wolności od tej, którą przed 25 laty obraliśmy i której doświadczeniami możemy się dziś dzielić - dodała.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kos/

drmz4es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drmz4es