Trwa ładowanie...
d4ifjyu

MSZ: wiceminister Winid z sekretarzem generalnym OBWE o Ukrainie (komunikat)

...

Share
d4ifjyu

28.02. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska z niepokojem, ale też z nadzieją, śledzi wydarzenia na Ukrainie. Uważamy, że OBWE powinna odgrywać istotną rolę w stabilizowaniu sytuacji - powiedział podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas rozmowy z sekretarzem generalnym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Lamberto Zannierem. Do spotkania doszło 28 lutego w Warszawie.

Sekretarz Zannieri przybył do Warszawy na konsultacje w sprawie sytuacji na Ukrainie i możliwego zaangażowania OBWE w tym kraju. Rozmowy dotyczyły m.in. możliwości utworzenia Grupy Kontaktowej, której zadaniem byłoby koordynowanie międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy.

- W dłuższej perspektywie OBWE powinna wspierać ukraińskie społeczeństwo w budowie nowoczesnego państwa, opartego na zasadach demokracji, rządach prawa i poszanowaniu wolności obywatelskich - zaapelował wiceszef polskiej dyplomacji. Wiceminister Winid wyraził także pełne poparcie Polski dla działań podejmowanych przez Szwajcarię, obecnego przewodniczącego OBWE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4ifjyu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ifjyu
d4ifjyu