Trwa ładowanie...
dw8lzu0

MSZ: wizyta Radosława Sikorskiego w Peru i w Kolumbii (komunikat)

...

dw8lzu0
dw8lzu0

04.05. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 5-7 maja 2010 r. Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski złoży oficjalne wizyty w Republice Peru i Republice Kolumbii. Celem wizyty w Peru jest podtrzymanie kontaktów politycznych wysokiego szczebla, zapoczątkowanych wizytą w tym kraju Prezesa Rady Ministrów RP Donalda Tuska w 2008 r. Podczas jednodniowej wizyty odbędą się spotkania z Prezydentem Republiki Peru, Alanem Garcią, Ministrem Spraw Zagranicznych, Jose Antonio Garcia Belaunde oraz Ministrem Obrony Narodowej, Rafaelem Rey Reyem. Omawiane będą kwestie dwustronne, współpraca na forum ONZ, współpraca Peru z Unią Europejską, w tym przygotowania do VI Szczytu UE-AŁiK, który odbędzie się w dniach 17-18 maja 2010 r. w Madrycie oraz problematyka regionalna. Jednym z tematów będzie także kwestia negocjowanej umowy o przekazywaniu osób skazanych, które przebywają w peruwiańskich więzieniach (aktualnie 31 polskich obywateli). Omówione zostaną również możliwości intensyfikacji współpracy gospodarczej, w tym w zakresie przemysłów obronnych.

W dniu 6 maja 2010 r. Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski uda się z oficjalna wizytą do Republiki Kolumbii. Program wizyty obejmuje spotkania się z Prezydentem Alvaro Uribe, Ministrem Spraw Zagranicznych, Jaime Bermudezem Merizalde oraz Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych, Freddy Padillą de Leonem. Wizyta w Kolumbii stanowić będzie kontynuację bardzo dobrych, szczególnie w ostatnim okresie, kontaktów dwustronnych, które powinny przyczynić się do zintensyfikowania współpracy gospodarczej. Istotnym punktem spotkań będzie omówienie możliwości współpracy w zakresie przemysłów obronnych.

Omówiona zostanie problematyka dwustronna, współpraca Kolumbii z UE, w tym kwestia Wielostronnej Umowy Handlowej oraz przygotowania do VI Szczytu UE- AŁiK, problematyka regionalna oraz współpraca na forum ONZ.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kno/

dw8lzu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw8lzu0