Trwa ładowanie...
d9kriyn

MSZ ws. eskalacji przemocy w Nigerii (komunikat)

...

d9kriyn
d9kriyn

11.01. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wyraża głębokie zaniepokojenie eskalacją przemocy w Federalnej Republice Nigerii. Szczerze ubolewamy z powodu rosnącej liczby ofiar ataków terrorystycznych. Akty przemocy zasługują na stanowcze potępienie całej społeczności międzynarodowej.

Potępiamy ataki bombowe oraz starcia między grupami etnicznymi i religijnymi, do których doszło w ciągu ostatnich tygodni. Wzywamy do natychmiastowego powstrzymania się od przemocy i powrotu do pokojowego współżycia wyznawców różnych religii. Apelujemy do władz FRN o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom, bez względu na ich wyznanie i przynależność etniczną.

Nasz szczególny niepokój budzi fakt, że trudna sytuacja chrześcijan w Nigerii może być postrzegana w szerszym kontekście kampanii antychrześcijańskiej w innych regionach świata. MSZ potępiało w przeszłości i potępia nadal, na różnych forach, dyskryminację chrześcijan, najbardziej prześladowanej grupy religijnej na świecie.

d9kriyn

Wielokulturowa i wielowyznaniowa Federalna Republika Nigerii powinna stanowić przykład wszechstronnego i pokojowego dialogu różnych grup, aktywnie wspieranego przez władze centralne i lokalne.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d9kriyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kriyn