Trwa ładowanie...
d1oj4oh

MSZ ws. otwarcia agencji konsularnej w Smoleńsku (komunikat)

...
Share
d1oj4oh

10.04. Warszawa - MSZ informuje:

Podsekretarz Stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz otworzyła 10 kwietnia br. w Smoleńsku agencję konsularną. - Otwarcie nowej placówki konsularnej w Smoleńsku jest nie tylko uzupełnieniem sieci polskich urzędów konsularnych w Rosji, lecz również szansą na przybliżenie współczesnej Polski mieszkańcom Smoleńska - powiedziała podczas otwarcia Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. W uroczystym otwarciu uczestniczyli również mer miasta Smoleńsk Aleksandr Daniljuk i pierwszy zastępca Gubernatora Obwodu Smoleńskiego Michaił Kurkow.

Do zadań agencji konsularnej należała będzie m.in. opieka nad Polakami przybywającymi do miejsc pamięci narodowej w Katyniu i Smoleńsku, ale jak zaznaczyła Minister Pełczyńska-Nałecz, "równie istotne w działalności nowej placówki konsularnej w Smoleńsku będzie wsparcie miejscowych polskich organizacji w ich działalności społeczno-kulturalnej, promocja polskiej gospodarki, pomoc przedsiębiorcom z Polski współpracującym z obwodem smoleńskim a także umacnianie przyjacielskich stosunków między Polską i Rosją". W drugiej połowie roku w agencji konsularnej otwarty zostanie również, w trybie outsourcingu wizowego, punkt przyjmowania wniosków wizowych.

d1oj4oh

Podsekretarz Stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz uczestniczyła w delegacji rządowej do Smoleńska na obchody II rocznicy katastrofy samolotu TU154M. Delegacji przewodniczył Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1oj4oh

Podziel się opinią

Share
d1oj4oh
d1oj4oh