Trwa ładowanie...
d8nw1uh

MSZ ws. polsko-rosyjskiego forum gospodarczego w Moskwie (komunikat)

...

d8nw1uh

26.03. Warszawa - MSZ informuje:

Ponad 300 przedstawicieli rosyjskiej administracji, regionów - organizatorów Mundialu 2018, przedsiębiorców, jak i przedstawicieli ponad 70 polskich firm wzięło udział w zorganizowanym 26 marca w Moskwie Polsko-Rosyjskim Forum Gospodarczym "Polska-Rosja: od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej".

Forum było kolejnym przedsięwzięciem, w ramach którego przedstawiciele polskiej administracji, miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz przedsiębiorstw, dzielili się z rosyjskimi partnerami doświadczeniami i wiedzą, zdobytymi podczas przygotowania i organizacji EURO 2012. Dyskutowano przede wszystkim o możliwościach współpracy w ramach przygotowań do Mundialu 2018 w Rosji. W debacie poruszono także uwarunkowania i perspektywy rozwoju polsko-rosyjskich inicjatyw gospodarczych i wspólnych projektów biznesowych.

Forum otworzyła podsekretarz stanu w MSZ Beata Stelmach oraz specjalny przedstawiciel prezydenta Federacji Rosyjskiej Michaił Szwydkoj. Wiceminister Stelmach, w swoim wystąpieniu inaugurującym, doceniła duże zainteresowanie rosyjskich partnerów zapoznaniem się z polskimi doświadczeniami z organizacji EURO 2012. Oceniła, że dobrze rokuje to dla dalszej współpracy gospodarczej między Polską, a Rosją. - Wierzę że wymiana doświadczeń przy organizacji imprez sportowych będzie impulsem dla podejmowania kolejnych wspólnych inicjatyw w innych obszarach gospodarki. Łączy nas przecież nie tylko sport! - powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji.


Celem projektu "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej", jest prezentacja doświadczeń z organizacji EURO 2012. Inicjatywa jest realizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są miasta - gospodarze EURO 2012: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław. W planach są misje gospodarcze z udziałem biznesu, administracji centralnej oraz władz miejskich do regionów i miast w Rosji, w których odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej" zostanie podsumowane podczas specjalnego seminarium, w ramach Europejskiego Forum Finansowego w Sopocie (czerwiec 2013).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/ mhr/

d8nw1uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8nw1uh