Trwa ładowanie...
dpbb9vb

MSZ ws. powołania nowego rządu Mołdawii (komunikat)

...

Share
dpbb9vb

30.05. Warszawa - MSZ informuje:

Polska z dużym zadowoleniem odnotowuje przegłosowanie przez Parlament Mołdawii wotum zaufania dla nowego proeuropejskiego rządu, którego Premierem został Iurie Leanca dotychczasowy Wicepremier Minister Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej RM - doświadczony polityk i znawca procesu integracji europejskiej. Utworzenie nowej koalicji rządowej ("Koalicji Proeuropejskich Rządów") zakończyło ostatni kilkumiesięczny kryzys polityczny w Mołdawii. Wyrażamy nadzieję, że stabilizacja sytuacji politycznej w tym kraju pozwoli w kontekście zbliżającego się III Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w listopadzie br. na zamknięcie ważnego etapu w procesie zbliżania Mołdawii do Unii Europejskiej.

Wyrażamy zadowolenie z powołania na stanowisko Przewodniczącego Parlamentu Mołdawii Igora Cormana dotychczasowego współprzewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Mołdawii.

Również z zadowoleniem odnotowujemy powołanie Natalii Gherman na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej RM, osoby która bezpośrednio koordynowała w Mołdawii prace związane z negocjacjami Umowy Stowarzyszeniowej z UE, jak też proces dostosowania tego kraju do wymogów sformułowanych w ramach Planu Działania na rzecz liberalizacji wizowej.

Polska pozostaje gorącym orędownikiem dalszego zbliżenia Mołdawii z Unią Europejską.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ tpo/

dpbb9vb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpbb9vb
dpbb9vb