Trwa ładowanie...
d18a1xs

MSZ ws. spotkania ministrów SZ Grupy Wyszechradzkiej (komunikat)

...

Share
d18a1xs

22.10. Warszawa - MSZ informuje:

22 października w Bratysławie odbędzie się nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, z udziałem belgijskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej i komisarza UE ds. rozszerzenia oraz ministrów spraw zagranicznych państw Bałkanów Zachodnich.

Poświęcone ono będzie przede wszystkim omówieniu problemów związanych z dalszym rozwojem integracji europejskiej i euroatlantyckiej w regionie oraz bieżących spraw dotyczących agendy europejskiej i współpracy wyszehradzkiej. Podczas spotkania planowane jest przyjęcie deklaracji.

W spotkaniu z polskiej strony weźmie udział minister Radosław Sikorski oraz sekretarz stanu w MSZ Mikołaj Dowgielewicz.

d18a1xs

Spotkanie odbywa się z inicjatywy słowackiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej i stanowi kontynuację ubiegłorocznej dyskusji na podobnym spotkaniu w Budapeszcie. Ministrowie spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej prowadzą regularne rozmowy z partnerami w UE i spoza UE na różnorodne kwestie mające istotne znaczenie dla dalszego rozwoju ich krajów, w tym dotyczące perspektywy umacniania i poszerzenia procesu integracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d18a1xs

Podziel się opinią

Share
d18a1xs
d18a1xs