Trwa ładowanie...
d4hiv6j

MSZ ws. udziału ministra Sikorskiego (komunikat)

...

d4hiv6j
d4hiv6j

05.12. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski w dniu 5 grudnia br. weźmie udział w międzynarodowej konferencji na rzecz Afganistanu "From Transition to Transformation". Konferencja zostanie zorganizowana na rzecz upamiętnienia dziesięciolecia podpisania porozumień z Bonn. Udział w konferencji zapowiedziało 90 delegacji, większość na szczeblu Ministrów Spraw Zagranicznych, jak i przedstawiciele organizacji międzynarodowych. Konferencji będzie przewodniczyć strona afgańska, w tym prezydent Hamid Karzai.

Głównym tematem konferencji będą cywilne aspekty procesu przekazywania odpowiedzialności za sprawy kraju władzom afgańskim, a także zaangażowanie społeczności międzynarodowej w Afganistanie po 2014 r.

Na marginesie konferencji w dniach 2-3 grudnia br. odbyło się Forum Społeczeństwa Obywatelskiego, podczas którego przedstawione zostały zalecenia dla rządu afgańskiego i społeczności międzynarodowej na rzecz kształtowania przyszłości politycznej Afganistanu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d4hiv6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hiv6j