Trwa ładowanie...
dd0kcgs

MSZ ws. wizyty ministra SZ Pakistanu w Polsce (komunikat)

...

dd0kcgs
dd0kcgs

08.09. Warszawa - MSZ informuje:

8 września br., na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego, wizytę roboczą w Polsce złożył Minister Spraw Zagranicznych Pakistanu Makhdoom Shah Mahmood Qureshi.

W trakcie spotkania ministrowie omówili kwestie dwustronne w tym rozwój kontaktów handlowych i inwestycji. Minister Qureshi poinformował Ministra Sikorskiego o zainteresowaniu wielu pakistańskich firm otwarciem w Polsce przedstawicielstw i tworzeniem centrów operacyjnych na rynku Unii Europejskiej.

Przedmiotem rozmowy były także kwestie relacji pomiędzy UE a Pakistanem, w tym starania o rozszerzenie dostępu na rynek unijny towarów pakistańskich. Stanowiłoby to w ocenie strony pakistańskiej najszybszy i najskuteczniejszy sposób wsparcia tego kraju w procesie modernizacji.

dd0kcgs

Omówiona została również sytuacja w Pakistanie po największej od 80 lat powodzi, w której zginęło tysiąc osób, a około 4 mln zostało poszkodowanych. Minister Sikorski zadeklarował pomoc na arenie międzynarodowej, w tym Unii Europejskiej w odbudowie zniszczeń w Pakistanie.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

dd0kcgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd0kcgs