Trwa ładowanie...
d3ruq3u

MSZ ws. zamachu terrorystycznego na kościół w Bagdadzie (komunikat)

...

Share
d3ruq3u

02.11. Warszawa - Biuro Prasowe MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej stanowczo potępia zamach terrorystyczny na kościół katolicki pod wezwaniem "Naszej Pani Zbawienia" w Bagdadzie dokonany w dniu 31 października 2010 r., w wyniku którego zginęło ponad 50 osób, a wielu innych odniosło rany. Rodzinom niewinnych ofiar pragniemy przekazać kondolencje i wyrazy współczucia, rannym zaś życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Bezwzględna przemoc zawsze zasługuje na ostre potępienie. Szczególną odrazę i sprzeciw, bez względu na motywy kierujące zamachowcami, budzą akty terrorystyczne wymierzone w wyznawców innych religii i świątynie. Wyrażamy nadzieję, że organizatorzy niedzielnego zamachu staną wkrótce przed irackim wymiarem sprawiedliwości i zostaną należycie ukarani. Pragniemy również życzyć narodowi irackiemu wytrwałości w budowie państwa, będącego bezpieczną ojczyzną dla Irakijczyków wszystkich konfesji i narodowości.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d3ruq3u

Podziel się opinią

Share
d3ruq3u
d3ruq3u