Trwa ładowanie...
d3ehqx7
d3ehqx7

MSZ: wystąpienie ministra Sikorskiego w PISM (komunikat)

...
Share
d3ehqx7

17.05. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, 17 maja br. w siedzibie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, wygłosił wystąpienie pt. "Szczyt w Chicago: co z NATO po Afganistanie?".

Szef polskiej dyplomacji, na trzy dni przed szczytem sojuszu, zwrócił uwagę, że działania NATO wykazują witalność sojuszu, co udowadnia, że pozostaje on sprawny i gotowy do działania. Minister Sikorski zwrócił również uwagę na dwa czynniki determinujące agendę szczytu w Chicago: transfer odpowiedzialności za bezpieczeństwo Afganistanu jego mieszkańcom oraz kryzys gospodarczy, który nie może być usprawiedliwieniem dla osłabiania sojuszniczej współpracy.

d3ehqx7

Udział w wydarzeniu wzięło ponad stu przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów z ośrodków zajmujących się badaniami i analizami dotyczącymi spraw publicznych, dyplomatów. Po wystąpieniu ministra odbyła się dyskusja z udziałem uczestników.

Szczyt NATO w Chicago odbędzie się w terminie 20-21 maja br. Polskę reprezentować będą Prezydent RP Bronisław Komorowski i szef MSZ Radosław Sikorski.

Komunikat i pełna treść wystąpienia na www resortu: http://www.msz.gov.pl/Szczyt,w,Chicago,co,z,NATO,po,Afganistanie,,wystapienie,Ministra,R.,Sikorskiego,w,PISM,52454.html

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d3ehqx7

Podziel się opinią

Share
d3ehqx7
d3ehqx7