Trwa ładowanie...
d3sbjv2

MTBiGM ws. wizyty ministra S. Nowaka w woj. lubuskim (komunikat)

...

Share
d3sbjv2

27.05. Warszawa - MTBiGM informuje:

27 maja br. w związku z otwarciem odcinka drogi ekspresowej S3 (węzeł Jordanowo - węzeł Świebodzin Północ) Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak przebywał z wizytą w województwie lubuskim. Nowo otwarty odcinek drogi S3 oraz jego połączenie z autostradą A2 zmieni sytuację komunikacyjną w tym regionie, umożliwi szybkie skomunikowanie zachodu z północą kraju, co ma duże znaczenie dla portów Szczecin - Świnoujście. Dzięki planowanym dalszym inwestycjom droga ekspresowa S3 budowana będzie na południe kraju.

Podczas spotkania z mediami Minister Transportu zapowiedział, że w tym tygodniu rząd zakończy prace nad załącznikiem nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych, który zapewni powstanie w najbliższych latach ponad 700 km nowych dróg ekspresowych.

W załączniku tym ujęty jest dalszy rozwój S3 na południe kraju - od Sulechowa do Legnicy, a potem z Legnicy do Lubawki.

d3sbjv2

W przyszłym tygodniu na Radzie Ministrów ten załącznik powinien się pojawić, czekamy wyłącznie na decyzję Rady Ministrów, trwają ostatnie uzgodnienia z Ministrem Finansów. Mówimy o sprawie niebagatelnej, to jest ponad 50 przetargów za ponad 30 mld zł, ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. () To najlepszy przykład tego, że realizowany przez rząd program "Polska w Budowie" trwa.

W uroczystości otwarcia wzięli udział: Wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch oraz posłowie z województwa lubuskiego.


Oddanie do ruchu 5,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Jordanowo do węzła Świebodzin Północ nastąpiło około miesiąc wcześniej niż zakładał termin kontraktowy. Dzięki otwartemu odcinkowi połączone zostaną w województwie lubuskim dwa główne szlaki: droga ekspresowa S3 (szlak E65) i autostrada A2 (szlak E30). Od otwarcia autostrady szlaki te nie były połączone, co stanowiło problem komunikacyjny, szczególnie dla ciężkiego ruchu tranzytowego. Węzeł Jordanowo został wykonany w ramach budowy autostrady A2, jednak ze względu na trwającą budowę drogi ekspresowej S3 był nieczynny, co uniemożliwiało zjazd samochodów bezpośrednio z autostrady na trasę S3.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2