Trwa ładowanie...
d3be2xj
09-03-2017 09:58

Murapol kupił działkę w Warszawie za 11 mln zł pod 291 mieszkań

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu działki o powierzchni blisko 1,5 ha przy ul. Dzieci Warszawy w Warszawie, poinformowała spółka. Na działce, której cena wynosi 11 mln zł netto, zostanie na niej zrealizowany projekt deweloperski obejmujący 291 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej około 11 tys. m2, podano także.

d3be2xj
d3be2xj

"Powiększenie banku ziemi o nieruchomość przy ul. Dzieci Warszawy wpisuje się w naszą strategię rozwoju, która zakłada, że w ciągu dwóch lat będziemy w stanie prowadzić co najmniej 10 projektów rocznie w stolicy i w ten sposób dołączymy do czołówki tutejszych graczy. W naszej ocenie, uzyskanie w Warszawie sprzedaży rocznej rzędu 2 tys. mieszkań jest jak najbardziej realne. Jednak aby ją osiągnąć, musimy posiadać odpowiednio bogaty portfel lokali. W oparciu o warszawską ofertę będzie również budowana baza mieszkań na wynajem, którą zamierzamy uruchomić już jesienią bieżącego roku" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Umowa na zakup działki w Warszawie warunkowana jest uzyskaniem przez Murapol decyzji o warunkach zabudowy w terminie 6 miesięcy od dnia uzyskania przez sprzedającego prawomocnej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a decyzję w zakresie pozwolenia na budowę - w terminie 12 miesięcy od tej daty, podano także.

Dotychczas Grupa Murapol zaoferowała w Warszawie ponad 1,2 tys. lokali mieszkalnych.

"W przygotowaniu mamy kolejne projekty w Warszawie, w ramach których powstanie ok. 3 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 130 tys. m2" - czytamy dalej.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)

d3be2xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3be2xj