Trwa ładowanie...
dv6imt3

Murapol powiększył bank ziemi w Toruniu i Katowicach za łącznie ok. 21,5 mln zł

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - Grupa Murapol sfinalizowała zakupy działek w Toruniu przy ul. H. Strobanda oraz nabyła grunt w Katowicach przy ul. Bytkowskiej. Wartość inwestycji to odpowiednio 14,9 mln zł i 6,5 mln zł brutto, podano w komunikacie. 

Share
dv6imt3

"Zakupione nieruchomości w Toruniu to dwie działki o łącznej powierzchni ponad 4 ha, na których zostanie zrealizowany projekt deweloperski obejmujący 489 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 20,2 tys. m2. Podpisane umowy nabycia gruntów są efektem przetargu wygranego przez Grupę Murapol w listopadzie br." - czytamy w komunikacie.
Inwestycja w Katowicach to grunt o powierzchni ok. 1,4 ha przy ul. Bytkowskiej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Grupa Murapol na nabytej nieruchomości zamierza zrealizować 1. etap inwestycji Murapol Śląskie Ogrody, w ramach której w dwóch budynkach zaoferuje 243 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni użytkowej ok. 11,2 tys. m2. Zawarcie umowy przenoszącej własność nieruchomości jest warunkowe w zakresie jednej działki przy ul. Bytkowskiej, do której Gminie Katowice przysługuje prawo pierwokupu, podano również.
"Stolica Górnego Śląska to jedno z głównych miast naszej działalności. Zrealizowaliśmy tam wiele projektów deweloperskich, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród klientów. Inwestycja, którą zamierzamy wybudować na nabytym gruncie, pozwoli nam umocnić pozycję jednego z czołowych deweloperów na katowickim rynku mieszkaniowym" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Dodał, że "nieco inaczej" sytuacja wygląda w Toruniu, gdzie spółka dopiero rozpoczyna działalność, a projekt przy ul. Strobanda będzie naszą drugą inwestycją w tym mieście.

Obecnie Grupa Murapol w Toruniu realizuje projekt deweloperski przy ul. Grudziądzkiej, w ramach którego w dwóch budynkach oferuje klientom 182 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej ok. 8 tys. m2. Katowickie porfolio Murapolu tworzy ok. 1,5 tys. mieszkań w czterech projektach: Murapol Śląskie Ogrody, Murapol Bażantów, Murapol Nowy Bażantów oraz Mała Skandynawia.
Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3