Trwa ładowanie...
d26lx3a

Murapol przydzielił obligacje serii Z o łącznej wartości nominalnej ok.13 mln zł

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Grupa Murapol dokonał przydziału obligacji na okaziciela serii Z o łącznej wartości nominalnej blisko 13,2 mln zł, podała spółka. Obligacje te zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na rynek Catalyst. 

Share
d26lx3a

"Grupa Murapol pozyskała w drodze prywatnej oferty obligacji serii Z blisko 13,2 mln zł, które przeznaczy głównie na finansowanie kolejnych projektów inwestycyjnych. 3-letnie instrumenty dłużne o zmiennym oprocentowaniu, opartym o stawkę WIBOR 3M, zostały przydzielone 113 inwestorom" - czytamy w komunikacie.

Stopa redukcji w ofercie obligacji serii Z wyniosła 9,59%

"Udział inwestorów, zarówno indywidualnych, jak i instytucji, w finansowaniu rozwoju Grupy Murapol to stały element naszej strategii działalności. Jej wyrazem jest oferowanie zarówno naszych instrumentów dłużnych, jak również certyfikatów inwestycyjnych FIZ-ów tworzonych przy naszym udziale. W naszej ocenie, korzystanie z możliwości jakie rynek kapitałowy stwarza wiarygodnym i stabilnym biznesowo firmom jest doskonałym sposobem na, z jednej strony stymulowanie rozwoju emitentów, z drugiej oferowanie inwestorom atrakcyjnych narzędzi do lokowania ich nadwyżek finansowych" - powiedział prezes spółki Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

d26lx3a

Obecnie w obrocie giełdowym znajdują się cztery serie instrumentów dłużnych Murapol (P, R, T i U) o łącznej wartości 67,5 mln zł, a kolejna seria obligacji W o wartości 12 mln zł jest w trakcie procedowania dopuszczenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst. W ciągu 7 lat funkcjonowania giełdowego rynku instrumentów dłużnych grupa Murapol wyemitowała obligacje korporacyjne o wartości około 500 mln zł, z czego 80%, zgodnie z terminami zapadalności, już wykupiła, podano także.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)

d26lx3a

Podziel się opinią

Share
d26lx3a
d26lx3a