Trwa ładowanie...
d1s4xz0
d1s4xz0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

N nie poprze budżetu, Kukiz'15 poprze, jak będą zrównoważone finanse publiczne (krótka8)

Nowoczesna nie poprze budżetu na 2016 r., Kukiz'15 też tego nie zrobi, chyba, że w ustawie o finansach publicznych znajdzie się zapis o równoważeniu wydatków od 2018 roku - zapowiedzieli w środowej debacie w Sejmie przedstawiciele tych klubów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s4xz0

Rafał Wójcikowski (Kukiz'15) zadeklarował, że jego klub poparłby budżet, gdyby w ustawie o finansach publicznych zagwarantowana została od 2018 r. równowaga między dochodami a wydatkami budżetowymi. "Jeżeli taki zapis, by się znalazł - była taka zmiana w ustawie o finansach publicznych - rozważalibyśmy poparcie budżetu" - powiedział.

"W innym przypadku nie możemy narazić naszych dzieci i wnuków na kolosalny dług publiczny, związany z takim, a nie innym deficytem budżetowym, i w tym momencie nie możemy poprzeć takiego budżetu" - powiedział Wójcikowski.

Wójcikowski odnosząc się do podatku od marketów, powiedział: "Nie tak się umawialiśmy w kampanii wyborczej". "Podatek miał obowiązywać korporacje, głównie zagraniczne i wspierać polską przedsiębiorczość, a co zrobi - podniesie ceny benzyny" - ocenił. W jego ocenie jeśli ten podatek ma być wprowadzony, to nie może objąć paliw.

d1s4xz0

Apelował, by ograniczyć biurokrację. "Nie ma takich pieniędzy, których biurokracja nie zje" - podkreślał. "Nie walczycie państwo z przerostem administracji, nie walczycie państwo z tysiącem niepotrzebnych wydatków" - zarzucił.

Zaproponował też, by zapowiadany wyższy zysk NBP przeznaczyć na obniżenie deficytu budżetowego.

Chce też, by znieść abonament radiowo-telewizyjny i finansować media z niego korzystające z podatku od reklam radiowo-telewizyjnych.

Paulina Hennig-Kloska (Nowoczesna) powiedziała, że posłowie jej klubu nie będą mogli poprzeć budżetu w tym kształcie. "Jako klub mocno stąpający po ziemi, i liczący każdą złotówkę, uznajemy taki budżet za krótkowzroczny i nie jesteśmy w stanie go poprzeć" - powiedziała. Złożyła też poprawkę zwiększającą przychody budżetu o wyższy zysk NBP.

d1s4xz0

Podziel się opinią

Share

d1s4xz0

d1s4xz0