Trwa ładowanie...

Na co Warszawa wyda aż 95 milionów złotych?

Na odśnieżanie ulic samorządy w sumie mogą wydawać nawet 1,3 mld zł rocznie. Większość tej kwoty pochłaniają koszty pracy. Najwięcej płacą duże miasta - informuje "Rzeczpospolita".

Na co Warszawa wyda aż 95 milionów złotych?Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1sbiju
d1sbiju

Jak wynika z informacji zebranych przez „Rzeczpospolitą”, duże miasta na walkę z atakami zimy przeznaczają średnio 7-10% budżetu.

Najwięcej na odśnieżanie wydaje oczywiście Warszawa. W ubiegłym roku było to 101 mln zł, a na sezon 2010/2011 zarezerwowano 95 mln zł. Miasto ma do odśnieżenia 1300 km dróg (ale to i tak nie wszystkie ulice), ponad 4 tys. przystanków i kilka tysięcy miejsc płatnego parkowania.

"Rzeczpospolita" dodaje, że miejskie pieniądze trafiają do firm na co dzień zajmujących się oczyszczaniem miasta: przedsiębiorstw wybranych w przetargach lub samorządowych spółek komunalnych. Największa część ich budżetów to koszty pracy. Od firm sprzątających wymaga się bowiem, by były w gotowości przez całą zimę, a to oznacza całodobowe dyżury kierowców pługów i solarek oraz osób zgarniających śnieg z chodników czy przystanków.

d1sbiju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sbiju