Trwa ładowanie...
d2adfvr
22-03-2016 08:47

Na GPW może zacząć się redukcja pozycji przed świętami

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Wysokie notowania rynków mogą zachęcić inwestorów do redukcji swoich pozycji. Dane inflacyjne pozostaną najbardziej elektryzującymi na światowych giełdach. Dziś GPW znajdzie się pod wpływem europejskich indeksów PMI, zwłaszcza zaś niemieckiego, a także danych dotyczących inflacji CPI w Wielkiej Brytanii. Warto też zwrócić uwagę na wskaźnik ZEW u naszych zachodnich sąsiadów.

d2adfvr
d2adfvr

Nie można oczekiwać od inwestorów, aby do końca tygodnia zdecydowali się na odważne decyzje. Zbliża się długa świąteczna przerwa w notowaniach i zmienność spada. Nawet premiera nowego iPhone'a, który ma podbić rynki mniej zamożnych konsumentów, przeszła bez echa. Warto jednak obserwować rynki przed południem, bo odczyty danych ekonomicznych mogą dać zapłon do krótkoterminowych zmian.

??Amerykańskie rynki są na najwyższych poziomach od początku roku, a WIG20 powoli zbliża się do szerokiej strefy oporu 2000-2100 punktów. Należy mieć to na uwadze, bo część inwestorów może decydować się tutaj na redukowanie zyskownych pozycji. Na GPW często środa jest właśnie takim dniem, gdy najbardziej ostrożni inwestorzy, redukują pozycje przed przerwą świąteczną.

Globalnie, wśród najskuteczniejszych klientów CMC Markets działających poprzez CFD na indeksy, nie ma jednomyślności, co do kierunku dla światowych indeksów. Dla Germany30 59% klientów z zyskownymi operacjami za ostatnie 3 miesiące ma otwarte pozycje na wzrost podczas gdy na amerykańskich indeksach panuje skrajny pesymizm (28% długich pozycji na US30 i SPX500).

Po zeszłotygodniowej decyzji FEDu, gdzie gołębi ruch był katalizatorem tak wielu zmian na różnych aktywach, można założyć, że to dane inflacyjne będą najbardziej elektryzować inwestorów na całym świecie. Tym bardziej, że ?różnice w stopach procentowych oraz polityce monetarnej poszczególnych krajów są znaczne. ?

d2adfvr

?Dzisiaj z odczytów danych ekonomicznych, które mogą krótkoterminowo poruszyć rynkami warto zwrócić uwagę na indeksy PMI z Niemiec i Europy (odpowiednio o 9:30 i 10:00) gdzie oczekuje się nieznacznej poprawy w stosunku do poprzedniego okresu. Dalej ?o10:30 inflacja CPI w Wielkiej Brytanii (oczekiwane 0,4% r/r), o 11:00 niemiecki ZEW (oczekiwany poziom 53).

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

d2adfvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2adfvr