Trwa ładowanie...
islandia
09-10-2008 08:30

Nacjonalizacja największego banku w Islandii

Rząd Islandii przejał kontrolę nad największym bankiem kraju - bankiem Kaupthing.

Nacjonalizacja największego banku w Islandii
d2lhjpw
d2lhjpw

Wcześniej znacjonalizowano dwa inne duże banki, w tym Landsbanki. Wczoraj niewypłacalność ogłosił należący do niego, operujący w Holandii bank Icesave. Na swojej stronie internetowej bank poinformował, że z powodu kryzysu finansowego, nie jest w stanie dłużej obsługiwać swoich zobowiązań. Dodał, że depozyty jego klientów do 100 tysięcy euro są gwarantowane przez bank centralny Holandii. Na kontach banku Holendrzy zdeponowali około półtora miliarda euro.

|

d2lhjpw

Wczoraj niewypłacalność ogłosił oddział Icesave operujący w Wielkiej Brytanii. Tam problem dotknął około 300 tysięcy posiadaczy kont.

"The Guardian" alarmuje, że wiele brytyjskich samorządów lokalnych może stracić setki milionów funtów zainwestowanych w zbankrutowane islandzkie banki. Wkłady rady hrabstwa Kent w przejętym przez rząd Islandii banku Landsbanki oraz niewypłacalnym Glitnir Bank przekraczają 50 milionów funtów, samorząd londyńskiej dzielnicy Westminster ma na kontach w bankach islandzkich przeszło 17 milionów, dzielnica Barnet - 27 milionów.

W sumie londyńskie samorządy zainwestowały w islandzkie banki ponad 200 milionów funtów i nie wiadomo, czy je odzyskają.

d2lhjpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhjpw