Trwa ładowanie...
dkmzdia

Nadzór nad SKOK prowadzi KNF, nie MF, ale resort interesuje się sprawą

Nadzór nad SKOK prowadzi KNF, nie MF natomiast resort interesuje się całą sprawą - oświadczył w czwartek minister finansów Mateusz Szczurek, komentując decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o zawieszeniu od czwartku działalności SKOK Wołomin.

Share
dkmzdia

"Nadzór oraz proces restrukturyzacji SKOK jest prowadzony przez KNF, a depozyty są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów też głosował za interwencją w SKOK Wołomin" - powiedział minister w czwartek dziennikarzom, pytany, co MF zamierza zrobić ws. sytuacji w SKOK Wołomin. Jak dodał, SKOK-i jako system i sytuacja SKOK Wołomin była przedmiotem dyskusji na posiedzeniu komitetu stabilności finansowej, którego jest przewodniczącym.

"Ci, którzy trzymają pieniądze w SKOK Wołomin, mogą się cieszyć, że są one gwarantowane przez BFG do wysokości 100 tys. euro. KNF odpowiada za nadzór nad SKOK, nadzoruje i monitoruje sytuację" - konkludował.

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w czwartek, że zdecydowała o zawieszeniu od tego dnia działalności SKOK w Wołominie. KNF podała, że decyzja spowodowana jest utratą możliwości regulowania przez tę Kasę zobowiązań w zakresie wypłaty środków deponentom oraz członkom kasy.

dkmzdia

Podziel się opinią

Share
dkmzdia
dkmzdia