Trwa ładowanie...
d2e3i5b
Fakt
premie dla urzędników

Nagrody w rządzie coraz wyższe

Rządzący tną wydatki niemal na wszystko, ale są też takie, które regularnie rosną. To nagrody dla władzy. W 2010 r. na premie dla urzędników w ministerstwach poszło 105,6 mln zł, rok później – 108,6 mln zł, a w całym 2012 roku już 115,2 mln zł
Share
Nagrody w rządzie coraz wyższe
Źródło: © Rido - Fotolia.com
d2e3i5b

Najnowsze dane z raportu Służby Cywilnej nie pozostawiają złudzeń. Rząd z roku na rok wydaje coraz więcej na... nagrody dla ministerialnych urzędników. Premie idą w setki milionów złotych. I to mimo kryzysu, którym nieustanie rząd tłumaczy brak wzrostu innych wydatków.

– Nie możemy sobie dawać nagród, gdy nie możemy dać ludziom podwyżek – grzmiał premier Donald Tusk (56 l.) na początku tego roku, gdy krytykował wysokie nagrody dla wicemarszałków w Sejmie.

Jednak jak zwykle skończyło się na zapowiedziach.– Jeśli wszystkim każe się oszczędzać, a jednocześnie wypłaca się takie nagrody, to jest to po prostu nie fair. Tym bardziej, że teraz wynagrodzenia urzędników są często wyższe niż w innych sektorach gospodarki – mówi Faktowi ekonomista Marek Zuber ( 41 l.).

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Wałęsa uległ Sharon Stone

Praca w biurze. Duży wybór ofert. Sprawdź!

d2e3i5b

Podziel się opinią

Share
d2e3i5b
d2e3i5b