Najnowsze amerykańskie seriale legalnie za 20 złotych miesięcznie?

Najnowsze amerykańskie seriale legalnie za 20 złotych miesięcznie?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

24.11.2014 13:41, aktual.: 24.11.2014 19:31

Polacy chętnie oglądają najbardziej popularne seriale zza oceanu, ale głównie przy pomocy torrentów. Ten stan rzeczy ma szansę się zmienić.

Amerykańskie seriale cieszą się w Polsce dużą popularnością. Świadczą o tym zwłaszcza dane o tym, że Polacy zajęli niechlubne drugie miejsce w „piraceniu” serialu „House of Cards”, który był hitem serwisu Netflix. Olbrzymią popularnością cieszył się również hit HBO „Gra o tron”.

Z tej popularności chce skorzystać jedna z największych kablówek w Polsce – UPC. Od 1 grudnia w ofercie operatora znajdzie się usługa My Prime Filmy i Seriale z olbrzymią biblioteką, która łącznie ma zawierać ponad 1000 filmów i seriali. Klienci UPC będę mogli dokupić pakiet serialowy za 20 złotych miesięcznie. Dla porównania: HBO GO dostępne nadal tylko w pakiecie z kablówką kosztuje około 30 złotych miesięcznie.

W pakiecie My Prime pozycje będą dostępne w systemie VOD, czyli wideo na żądanie. Widzowie znajdą tam takie hity, jak „House of Cards”, „Hannibal”, „Orange is The New Black” czy „Castle”. W przyszłym roku ma być też dostępny kultowy serial „Breaking Bad”. Oprócz tego, mają być też dostępne seriale i bajki dla dzieci oraz filmy fabularne. W tej chwili UPC zaprasza już wybranych abonentów do skorzystania z tej opcji. Możliwość oglądania seriali i filmów na żądanie w telewizorze to nie wszystko, gdyż abonenci UPC będą mogli również korzystać z pakietu przy pomocy aplikacji Horizon, która umożliwia oglądanie filmów i seriali na komputerze czy tablecie.

UPC nie jest jedyną firmą, która zdecydowanie wchodzi w rosnący rynek VOD i chce na nim zarabiać. HBO planuje uwolnić HBO GO i umożliwić korzystanie z serwisu niezależnie od kupowania kablowej wersji HBO. Swoje serwisy VOD rozwijają również polskie stacje telewizyjne – TVN we współpracy z T-Mobile niedawno wprowadził wspólny serwis VOD. Polsat rozwija serwis IPLA.TV. Nie można też zapominać, że wejście na polski rynek zapowiedział na pierwszy kwartał 2015 sam Netflix.

Czy rozwój serwisów VOD powstrzyma rozwój piractwa? O tym przekonamy się, gdy na rynku pojawi się więcej ofert. Na pewno 20 złotych miesięcznie za dostęp do takiej liczby seriali i filmów to nie jest cena wygórowana. Problemem jest to, że oferta dostępna będzie tylko dla klientów UPC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także