Trwa ładowanie...
d3mcm9p
d3mcm9p

Największe magazyny w Europie Środkowej i Wschodniej

Rozbudowywane właśnie magazyny firmy JYSK w Radomsku w województwie łódzkim będą największe w naszej części kontynentu.
Share
d3mcm9p

Rozbudowywane właśnie magazyny firmy JYSK w Radomsku w województwie łódzkim będą największe w naszej części kontynentu.

Po zakończeniu inwestycji obiekt ma być imponujący, długość części do wydawania towarów wyniesie ponad 600 m. Teraz jest o 200 m krótsza. W radomsku powstają dwa magazyny wysokiego składowania o wysokości 40 m. Na ich budowę JYSK musiał uzyskać zgodę lotnictwa wojskowego.

_ Podobnych magazynów nie ma dotąd w Europie Środkowej. JYSK nawet w Danii ma niższe, o wysokości 35 m _ - mówi Paweł Rozpończyk, kierownik administracyjno-techniczny JYSK w Radomsku. _ Magazyny zostaną w pełni zautomatyzowane, a jedynymi ludźmi, którzy będą tam wchodzić, mają być serwisanci. Regały obsłuży 28 dźwigów. JYSK zdobył na budowę magazynów 80 mln zł unijnej dotacji. Całość kosztów oceniana jest na ponad 350 mln zł. _
_ Dzięki temu, że jesteśmy dotowani z Unii, nie możemy zaniechać inwestycji. Jesteśmy cały czas kontrolowani, obowiązują nas terminy podane w harmonogramie _- tłumaczy Paweł Rozpończyk.

Prace budowlane powinny się zakończyć wiosną przyszłego roku. Już na początku roku 2010 rozpocznie się wdrażanie i testowanie systemu komputerowego, który będzie sterował przyjmowaniem towarów do magazynów i ich wydawaniem. Po zakończeniu tej inwestycji liczba pracowników Jysk może wzrosnąć z obecnych 300 do około 550 osób.

IP

d3mcm9p

Podziel się opinią

Share
d3mcm9p
d3mcm9p