Trwa ładowanie...

Nalot na "siedzibę Minionków". Policja zarekwirowała podrobione maskotki

Ponad dwa tysiące pluszowych Minionków i Pokemonów znaleźli w jednym z mieszkań w Legnicy policjanci. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 120 tysięcy złotych.

Nalot na "siedzibę Minionków". Policja zarekwirowała podrobione maskotkiŹródło: Policja, fot: mat. prasowe
d3icrng
d3icrng

Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że jedna z firm działających na terenie Legnicy, sprzedaje przez internet podrobione maskotki. Gdy pojechali do siedziby firmy, zobaczyli tysiące zabawek zapakowanych w pudła i worki. Przypuszczenia się potwierdziły, pluszaki okazały się podróbkami. Zostały bezprawnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm. W siedzibie firmy policjanci znaleźli także podrobione pilniki do stóp znanej firmy.

Policja
Źródło: Policja, fot: mat. prasowe

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad ponad dwa tysiące maskotek i ponad pięćset kompletów pilników. Wartość zabezpieczonego towaru to ponad 120 tysięcy złotych. 39-letnia właścicielka firmy została przesłuchana lecz odmówiła składania wyjaśnień w tej sprawie.

Policja
Źródło: Policja, fot: mat. prasowe

Za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz przepadek towaru.

d3icrng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icrng