Trwa ładowanie...

Narodziny sześcioraczków. Kraków wynajął rodzicom mieszkanie

Krakowski Urząd Miasta wynajął rodzicom sześcioraczków mieszkanie. Będą mogli z niego korzystać do czasu, kiedy maluchy zostaną wypisane ze szpitala i cała rodzina wróci do swojej miejscowości.

Share
Narodziny sześcioraczków. Kraków wynajął rodzicom mieszkanie
Źródło: Materiały prasowe
d3migmw

Mieszkanie ma trzy pokoje i jest w pełni wyposażone. Zostało wynajęte na co najmniej dwa miesiące - podał krakowski magistrat. Wiadomo, że przynajmniej tyle czasu wszystkie niemowlaki będą musiały pozostać w szpitalu. Jedno z niemowląt musiało zostać bowiem zaintubowane.

Przez ten czas rodzice sześcioraczków chcą pozostać w Krakowie. Gdy lekarze zgodzą się, by dzieci wyszły ze szpitala, cała rodzina wróci do Tylmanowej w powiecie nowotarskim - tam, gdzie jest jej dom.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina oraz Nela urodzili się 20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Najmniejsze dziecko ważyło przy urodzeniu 890 gramów, największe natomiast - 1300 gramów.

Babcia sześcioraczków o pierwszych uczuciach związanych z ich przyjściem na świat. Obejrzyj wideo:

Władze Krakowa już złożyły gratulacje rodzicom, wręczyły im też sześć specjalnych wyprawek. W każdej paczce znalazł się kocyk, czapeczka, body i grzechotka z symbolami stolicy Małopolski: lajkonikiem, smokiem oraz obwarzankami.

To pierwszy taki przypadek, w którym w Polsce narodziły się sześcioraczki. Szacuje się, że taki poród przypada na aż 4,7 miliarda ciąż na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3migmw

Podziel się opinią

Share
d3migmw
d3migmw