Trwa ładowanie...
d3g3n24

Nawet 15 tys. zł za polecenie do pracy. Zgłosić kandydata może każdy

Jak otrzymać równowartość od kilku aż do 15 tys. zł nawet nie będąc pracownikiem firmy? To możliwe dzięki systemowi poleceń pracowniczych opracowanemu przez jedną z firm branży IT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka.
Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka. (Fotolia, Fot: anyaberkut - Fotolia.com)
d3g3n24

Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft, posiada ciekawy system poleceń pracowniczych w branży. Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka. Jedyny warunek – musi być dobry w tym, co robi i przekonać do siebie rekruterów. Za skuteczne zarekomendowanie kandydata można liczyć na bardzo wysokie nagrody.

- Poszukujemy przede wszystkim specjalistów z kilkuletnim stażem. Osoby z takim doświadczeniem są bardzo cenne na rynku – tłumaczy Katarzyna Roj, szefowa działu rekrutacji w firmie Luxoft. - Dziś, aby przyciągnąć do pracy najlepszych w IT, nie wystarczy znana marka. Ważne są możliwości, jakie daje firma, dodatkowe benefity, ale przede wszystkim przebicie w dotarciu do specjalistów. Nie ma lepszej metody na to ostatnie niż polecenie od znajomego. To tak, jakbyśmy mieli tysiące rekruterów w całej Polsce – podkreśla.

Projekt zakłada, że za skuteczne polecenie specjalisty osoba zgłaszająca otrzyma wynagrodzenie po zakończeniu jego okresu próbnego w firmie. Za polecenie na stanowisko senior java developera można dostać 8 tys. zł brutto, a managera, nawet do 10 tys. zł brutto.

d3g3n24

Obok języków obcych to język kodowania jest przyszłością dzieci

Firma przewidziała także dodatkowe bonusy związane z rekomendacją na tzw. "gorące" stanowiska. - Bywa, że nowa rola otwiera się z dnia na dzień. Potrzebujemy wtedy szybko znaleźć odpowiednią osobę - tłumaczy Katarzyna Roj. W takim przypadku wysokość premii dla polecającego może przekroczyć wspomnianą kwotę 10 tys. I tak, za udaną rekomendację można obecnie otrzymać 12 tys. zł brutto, a za potrzebnego "na już" team leadera, nawet do 15 tys. zł brutto.
.
Luxoft przewiduje nagrody związane ze skuteczną rekomendacją nie tylko dla pracowników, ale także dla osób niezatrudnionych w firmie. - Nie jest ważne, gdzie ktoś pracuje, czy jest związany z naszą firmą czy nie. Musi być jedynie pełnoletni i oczywiście liczą się umiejętności kandydata - przekonuje Katarzyna Roj.

Firma obecnie zatrudnia obecnie ok. 12,8 tys. pracowników, w 42 biurach na całym świecie. W naszym kraju, w czterech lokalizacjach firmy - w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście, w sumie pracuje ponad 2 tys. specjalistów. Realizują zadania głównie dla bankowości inwestycyjnej, ale także w coraz to nowych obszarach takich jak komunikacja i rozrywka, biotechnologia oraz motoryzacja.

Aż 84 proc. z dostępnych aktualnie stanowisk związanych jest z nowymi projektami. Wszystkie cztery centra negocjują obecnie umowy z nowymi klientami. Stąd niemałe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i doświadczonych programistów.

d3g3n24

Podziel się opinią

Share
d3g3n24
d3g3n24