Trwa ładowanie...
d3tdy76

Nawet nie usłyszysz, jak dowiozą ci list i paczkę. Poczta i Żabka testują elektryczną ciężarówkę

Białą ciężarówkę z logo Poczty Polskiej możesz zobaczyć w woj. mazowieckim. Zobaczyć, ale nie usłyszeć – Poczta od 2018 roku testuje elektryczne pojazdy, które mogłyby zasilić jej flotę. Ciężarówka Framo e-truck to najnowszy pomysł firmy na wożenie listów i przesyłek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Framo e-truck ma zasięg przekraczający 200 kilometrów na jednym ładowaniu.
Framo e-truck ma zasięg przekraczający 200 kilometrów na jednym ładowaniu. (mat. prasowe., Fot: Poczta Polska)
d3tdy76

Testy tego auta prowadzi też Żabka. Obie firmy chcą zweryfikować jak sprawdza się on w logistyce kurierskiej oraz w ramach sieci handlowej. Auto, zasilane wyłącznie prądem elektrycznym, produkowane jest na bazie MAN TGM przez niemieckiego producenta Framo Gmbh.

Poczta Polska wykorzystuje ciężarówkę do codziennych przewozów przesyłek pocztowych w województwie mazowieckim. W ramach testów spółka współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych.

Obejrzyj też: Innowacje w Poczcie Polskiej

d3tdy76

– Poczta Polska zgodnie ze znowelizowaną strategią chce zmniejszać emisję CO2 oraz wprowadzać do swojej floty auta elektryczne. Pod koniec 2019 roku dołączyły do niej pierwsze dostawcze elektryki. Obecnie Spółka posiada największą flotę użytkowych e-aut w Polsce. W najbliższych latach chcemy ją rozwijać o kolejne samochody elektryczne i zasilane paliwami alternatywnymi CNG/LNG – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Zobacz też: Poczta Polska idzie w ślady inPostu. W 4 lata chce postawić 4000 paczkomatów

d3tdy76

Z kolei Żabka przetestowała auto we Wrocławiu w ramach bezpośrednich dostaw do sieci swoich sklepów, kontynuując strategię rozwoju zeroemisyjnego i przyjaznego dla mieszkańców transportu w miastach. Korzystanie z aut elektrycznych pozwoli Żabce efektywne dostarczać towary do sklepów i jednocześnie zredukować poziom zanieczyszczeń i hałas. Dotyczy to w szczególności dużych aglomeracji, w których placówki sieci znajdują się w centrach.

Framo e-truck ma zasięg przekraczający 200 kilometrów na jednym ładowaniu.

Poczta Polska od 2018 roku przeprowadza największe w Polsce testy aut elektrycznych, dostępnych na krajowym rynku. Do tej pory wzięły w nich udział auta siedmiu marek. Oprócz aut przetestowano również różne rodzaje stacji ładowania użyczone przez ich właścicieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tdy76

Podziel się opinią

Share

d3tdy76

d3tdy76
d3tdy76