Trwa ładowanie...
d47sahi

NBP nie jest krytyczny ws. ustawy spreadowej, ale wskazuje kierunki modyfikacji

Warszawa, 13.09.2016 (ISBnews) - Narodowy Bank Polski (NBP) nie formułuje krytycznej opinii dotyczącej istoty projektowanej ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki (tzw. ustawy spreadowej), za to zwraca uwagę na szereg kwestii szczegółowych i technicznych, wskazując na kierunki modyfikacji projektu, które służyłyby udoskonaleniu projektowanej regulacji, w tym także przyczyniłyby się do dalszego ograniczenia ryzyka dla stabilności krajowego systemu finansowego, podała instytucja.

Share
d47sahi

"W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi opinii Narodowego Banku Polskiego na temat projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki, NBP podtrzymuje swój pozytywny stosunek do idei ww. projektu prezydenckiej ustawy" - czytamy w komunikacie.

"Przedstawiając uwagi do projektu ustawy Narodowy Bank Polski nie formułuje krytycznej opinii dotyczącej istoty projektowanej regulacji, ani też intencji projektodawców. Zwracamy jedynie uwagę na szereg kwestii szczegółowych i technicznych, wskazując na kierunki modyfikacji projektu, które w naszej opinii służyłyby udoskonaleniu projektowanej regulacji, w tym także przyczyniłyby się do dalszego ograniczenia ryzyka dla stabilności krajowego systemu finansowego" - podkreślono w informacji.

(ISBnews)

d47sahi

Podziel się opinią

Share
d47sahi
d47sahi