Netia ocenia, że w '12 może nie dojść do sprzedaży TK Telekom i Exatela przez właścicieli

15.05.2012 11:25, aktual.: 15.05.2012 11:53

15.05. Warszawa (PAP) - Netia, która wyrażała wcześniej zainteresowanie kupnem spółek telekomunikacyjnych TK Telekom i Exatela, ocenia, że nie może nie dojść w tym roku do...

15.05. Warszawa (PAP) - Netia, która wyrażała wcześniej zainteresowanie kupnem spółek telekomunikacyjnych TK Telekom i Exatela, ocenia, że nie może nie dojść w tym roku do sprzedaży tych dwóch firm przez ich właścicieli - poinformował podczas telekonferencji z analitykami Mirosław Godlewski, prezes Netii.

"W mojej opinii jest mało prawdopodobne, aby w tym roku doszło do zamknięcia transakcji tych dwóch firm, chociaż my jesteśmy na to przygotowani (...) i nadal jesteśmy zainteresowani konsolidacją rynku" - powiedział Godlewski.

Proces sprzedaży TK Telekom prowadzą Polskie Koleje Państwowe, ale już kilkakrotnie przesuwały termin złożenia ofert wiążących.

Exatel należy do PGE, a w marcu prezes PGE mówił, że PGE rozważa, czy sprzedać swoją spółkę telekomunikacyjną Exatel, czy nie, chociaż wcześniej spółka informowała, że chce w tym roku sprzedać wszystkie aktywa non-core, w tym Exatela.(PAP)

bas/ asa/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także