Trwa ładowanie...
d3obpou

Netia proponuje wypłatę 0,2 zł dywidendy na akcję

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Netia uchyliła dotychczasową politykę dywidendową i wnioskuje do walnego o uchwalenie tegorocznej dywidendy w kwocie 0,2 zł na jedną akcję, wynika z komunikatu spółki.

Share
d3obpou

"Zarząd Netia [?] podjął uchwałę w przedmiocie uchylenia polityki dywidendowej zawartej w dokumencie 'Polityka dystrybucji środków począwszy od 2014 roku'" - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki zawnioskował jednocześnie do walnego zgromadzenia o podział zysku netto wypracowanego w 2015 r., powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych przez uchwalenie dywidendy w kwocie 0,2 zł na jedną akcję spółki, podkreślono w informacji.

"Ogólna kwota dywidendy wynosi 69 646 691,00 zł, powiększona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji serii L emitowanych w ramach kapitału warunkowego, o ile zostaną wyemitowane do dnia dywidendy" - czytamy dalej.

d3obpou

"Formułując przedmiotowy wniosek w sprawie podziału zysku netto wypracowanego w roku 2015 oraz w latach następnych, zarząd postanowił uwzględnić planowane i realizowane przez spółkę inwestycje, które w ocenie zarządu są kluczowe dla wygenerowania trwałego wzrostu wartości spółki dla akcjonariuszy oraz zrealizowane wypłaty dywidendy w latach ubiegłych., a także [?] program skupu akcji własnych spółki" - wskazano również.

Rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w sprawie podziału zysku netto wypracowanego w roku 2015, zaznaczono w informacji.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou