Trwa ładowanie...
d33nndg
09-03-2017 08:37

Netia rekomenduje wypłatę 0,25 zł dywidendy na akcję

Warszawa, 09.03.2017 (ISBnews) - Zarząd Netii zarekomendował wypłatę dywidendy w kwocie 0,25 zł na akcję, podała spółka. Środki na wypłatę mają pochodzić z zysku netto za 2016 r. powiększonego o niepodzielone zyski z lat ubiegłych oraz o kwoty przeniesione z utworzonych z zysku kapitałów zapasowego i rezerwowych.

d33nndg
d33nndg

"Ogólna kwota dywidendy wynosi 87 106 591,00 zł, powiększona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji serii L emitowanych w ramach kapitału warunkowego, o ile zostaną wyemitowane do dnia dywidendy, a następnie pomniejszona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji własnych spółki nabytych w ramach programu nabywania akcji własnych spółki, które będą w posiadaniu spółki w dniu dywidendy" - czytamy w komunikacie.

"Formułując przedmiotowy wniosek w sprawie podziału zysku netto wypracowanego w roku 2016 oraz w latach następnych, zarząd postanowił uwzględnić planowane i realizowane przez spółkę inwestycje, które w ocenie zarządu są kluczowe dla wygenerowania trwałego wzrostu wartości spółki dla akcjonariuszy oraz zrealizowane wypłaty dywidendy w latach ubiegłych, a także uchwalony uchwałą nr 22 zwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 21 maja 2014 roku program skupu akcji własnych spółki" - czytamy dalej.

W połowie lutego br. zarząd informował, że spółka skłania się do zaproponowania wypłaty dywidendy "z wyważonym podejściem" do jej wysokości. Rekomendację zarządu w kwestii dywidendy zapowiadano na początek marca.

W ubiegłym roku akcjonariusze Netii zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 139,29 mln zł na dywidendę, co oznaczało wypłatę w wysokości 0,40 zł na akcję, wobec 0,2 zł na akcję propozycji zarządu.

Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews)

d33nndg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nndg