Trwa ładowanie...

Netia zaatakowana przez hakerów? Mogli skraść dane klientów

Dane klientów Netii zostały wykradzione i opublikowane przez cyberprzestępców - podał serwis "Zaufana Trzecia Strona". Hakerzy mieli uzyskać w ten sposób pełne dane osobowe klientów.

Netia zaatakowana przez hakerów? Mogli skraść dane klientówFot: Netia
d414hec
d414hec

Dane klientów Netii zostały wykradzione i opublikowane przez cyberprzestępców - podał serwis "Zaufana Trzecia Strona". Hakerzy mieli uzyskać w ten sposób pełne dane osobowe klientów: imiona i nazwiska, adresy, numery rachunków bankowych, numery telefonów, adresy e-mail, historie zamówień składanych za pośrednictwem formularza www i część historii transakcji finansowych. Dane sięgają kilku lat wstecz.

Netia przyznała, że atak miał miejsce. "7 lipca 2016 roku około południa strona internetowa netia.pl została zaatakowana przez hakerów. Hasła i loginy dostępu do NetiaOnline są bezpieczne, dlatego nie ma konieczności żadnych działań ze strony klientów" - brzmi oświadczenie Netii.Firma dodaje, że "eksperci analizują przebieg ataku i wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym zminimalizują możliwość podobnego zdarzenia w przyszłości, stąd też czasowa niedostępność strony głównej".

Jak podała "Zaufana Trzecia Strona", osoba stojąca za włamaniem, próbuje skierować podejrzenia na ukraińskich nacjonalistów. Konto @pravysektor na twitterze, które poinformowało o włamaniu, zostało już zawieszone.

Przestępcy mogli przebywać na serwerach Netii od kwietnia 2016.

d414hec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d414hec