Trwa ładowanie...
d2s7wam

Neuca chce wyhamować tempo przejęć przychodni w 2017 r. 

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Neuca, która w tym roku przejęła 28 przychodni pracuje nad jeszcze kilkoma przejęciami, ale chce wyhamować dotychczasowe tempo akwizycji w 2017 roku, choć nie wyklucza zakupów oportunistycznych, poinformował wiceprezes Grzegorz Dzik. 
Share
d2s7wam

"W tym roku 28 przychodni zostało już przejętych. Kwota wydatkowania była zbliżona do 31 mln zł. Pracujemy obecnie nad kilkoma przejęciami. Czy uda się zrealizować w tym roku, nie wiem, Mam nadzieję, że tak, ale to będą małe kwoty" - powiedział Dzik podczas konferencji prasowej.

W III kw. Neuca przejęła 7 przychodni, zaś w październiku otworzyła jedną filię.

"Chcemy wyhamować tempo przejęć. W 2017 rok wkraczamy z blisko 50 przychodniami w portfelu. To liczba, która daje szansę dotarcia do minimum 100 tys. pacjentów. Czeka nas teraz praca nad ujednoliceniem brandu, wizerunku, obniżeniem kosztów działalności tych placówek i działania marketingowe" - podkreślił Dzik.

d2s7wam

Zaznaczył, że jeśli pojawią się zakupy oportunistyczne, Neuca na pewno będzie nimi zainteresowana.

Wiceprezes powiedział, że w przyszłym roku kwota inwestycji będzie niższa niż 31 mln zł, wydane w br.

"Dziś jesteśmy na etapie domykania prac nad budżetem na 2017 r. Kwota wydatków odtworzeniowych to 25-30 mln zł. To można przyjąć jako bazę. Ile wydamy na akwizycje - jeszcze nie wiemy" - powiedział.

Wiceprezes powiedział, że nie wykluczone, iż w 2018 roku Neuca wróci do intensywniejszych zakupów przychodni, ale będzie też rozpatrywać swoje możliwości w innych obszarach takich jak telemedycyna i badania kliniczne.

d2s7wam

Dzik poinformował, że spodziewa się decyzji UOKiK ws. przejęcia hurtowni Intra przed świętami.

"Urząd nadal pracuje nad tym przypadkiem, odpowiadamy na pytania. Spodziewamy się, że decyzja pojawi się przed świętami" - powiedział wiceprezes.

Pod koniec września Neuca otrzymała zastrzeżenia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wobec planowanej koncentracji polegającej na przejęciu Intra. Neuca złożyła wniosek o zgodę na to przejęcie w maju br. W lipcu UOKiK zdecydował o przedłużeniu postępowania w tej sprawie, ponieważ w wyniku przeprowadzonego przez Urząd badania rynku, stwierdził, że po przejęciu może dojść do wzmocnienia pozycji spółki Neuca na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29%.

(ISBnews)

d2s7wam

Podziel się opinią

Share
d2s7wam
d2s7wam