Trwa ładowanie...
d3c8be9

Neuca Med kupiła przychodnię w Tychach obsługującą 3,5 tys. pacjentów

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Neuca Med - spółka zależna Neuki - nabyła 100% udziałów przedsiębiorstwa Przychodnia Rejonowa Numer 3 "Eskulap" Zespół Lekarzy Rodzinnych Sp. z o.o. Nabyta spółka prowadzi przychodnię lekarską w Tychach przy ul. Stefana Czarneckiego 6, poinformowała spółka. Wartości transakcji nie podano.
Share
d3c8be9

"Placówka świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Przejęta przychodnia lekarska swoją opieką obejmuje blisko 3,5 tys. pacjentów" - czytamy w komunikacie.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku przeprowadzonych transakcji Neuca Med. Sp. z o.o. posiada obecnie osiem przychodni, w tym cztery w Tychach, podkreślono także w materiale.

W sierpniu prezes Neuka Piotr Sucharski informował, że spółka chce w ciągu dwóch lat przejąć kilkanaście przychodni. Planuje wydać na to 30 mln zł. W lipcu Neuca przejęła pierwsze trzy przychodnie lekarskie, zlokalizowane w Poznaniu oraz na Dolnym Śląsku. Łącznie placówki te obsługują ponad 13 tys. pacjentów.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Udział grupy w rynku hurtu aptecznego wyniósł średnio 26,1% w 2013 r.

(ISBnews).

d3c8be9

Podziel się opinią

Share
d3c8be9
d3c8be9