Trwa ładowanie...
d20hgiy

NFOŚiGW weźmie udział w podniesieniu kapitału BOŚ, nie redukuje udziału

Warszawa, 19.02.2016 (ISBnews) - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) weźmie udział w podwyższeniu kapitału Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) i nie zamierza obecnie zmniejszać swojego zaangażowania w banku, poinformował prezes funduszu Kazimierz Kujda.

Share
d20hgiy

"Na pewno weźmiemy udział [w podniesieniu kapitału]" - powiedział Kujda dziennikarzom.

Prezes nie wskazał, jaki dokładnie pakiet obejmie NFOŚiGW, jednak podkreślił, że nie ma planów redukcji pakietu.

"Teraz nie będziemy sprzedawać akcji, bo ceny są bardzo niskie" - dodał.

d20hgiy

Wcześniej w czasie konferencji prasowej Kujda podkreślił, że inicjatywa w zakresie podwyższenia kapitału i jego szczegółów musi wyjść od zarządu banku.

"My poprosiliśmy o harmonogram, on został sformułowany. Reszta należy do zarządu, czekamy na inicjatywę ze strony banku" - powiedział.

W ocenie NFOŚiGW, sytuacja w BOŚ jest bardzo zła, dlatego konieczne jest jego dokapitalizowanie.

W tym tygodniu nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.

d20hgiy

Wysokość dokapitalizowania banku ma zostać przegłosowana przez akcjonariuszy na kolejnym NWZ w kwietniu 2016 r. Bank tłumaczył, że emisja ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój i realizację strategii BOŚ, jako instytucji finansowej wspierającej ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d20hgiy

Podziel się opinią

Share
d20hgiy
d20hgiy