Trwa ładowanie...
dtby8hj
IAR

Nie będzie Dnia Darmozjada na Białorusi

Dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki nakazujący ludziom niepracującym płacenie specjalnego podatku wywołał na Białorusi protesty społeczne w wielu miastach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie Dnia Darmozjada na Białorusi
(WP.PL, Fot: sxc.hu)
dtby8hj

Na Białorusi nie będzie święta darmozjadów społecznych. Petycja skierowana w tej sprawie do parlamentu przez grupę obywateli została odrzucona.

Adresaci apelu chcieli, aby Dzień Darmozjada był obchodzony 31 sierpnia w dniu urodzin prezydenta Aleksandra Łukaszenki. W petycji zwrócili uwagę, że na Białorusi do pasożytów społecznych zaliczono prawie pół miliona ludzi, którzy zgodnie z dekretem prezydenta zostali zobowiązani do płacenia specjalnego podatku.

Aleksiej Pawłowski, aktywista społeczny z Mohylewa, zaangażowany w ustanowienie Dnia Darmozjada, mówi, że Białorusini, uznani za pasożytów społecznych, zasługują na szacunek. - Nie tylko nigdzie nie pracują, ale muszą jeszcze płacić państwu daninę - tłumaczył mediom.

dtby8hj

Jednak, jak informuje niezależna agencja prasowa BiełaPAN, komisja do spraw budownictwa państwowego izby niższej białoruskiego parlamentu, która rozpatrzyła petycję, uznała ją za bezpodstawną. Deputowani zwrócili przy tym uwagę autorom petycji na niedopuszczalność wykorzystywania przez nich obraźliwych słów i wyrażeń, nie wskazali jednak, o jakie konkretnie określenia chodzi.

Dekret prezydenta Aleksandra Łukaszenki nakazujący ludziom niepracującym płacenie specjalnego podatku wywołał na Białorusi protesty społeczne w wielu miastach. Zaktywizował też miejscową opozycję, która ostatnio była mało widoczna.

dtby8hj

Podziel się opinią

Share
dtby8hj
dtby8hj