Trwa ładowanie...
d3x6f8b

Nie ma potrzeby regulacji dot. spreadów walutowych - doradca prezesa NBP

15.06. Warszawa (PAP) - Nie ma potrzeby wprowadzania regulacji dotyczących spreadów walutowych przy spłacie walutowych kredytów hipotecznych - powiedział w środę Wojciech Kwaśniak,...
Share
d3x6f8b

15.06. Warszawa (PAP) - Nie ma potrzeby wprowadzania regulacji dotyczących spreadów walutowych przy spłacie walutowych kredytów hipotecznych - powiedział w środę Wojciech Kwaśniak, doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jego zdaniem w średniej lub długiej perspektywie mogłyby one zagrozić stabilności sektora bankowego w Polsce.

"Moim zdaniem nie ma potrzeby regulacji spreadów. (...) Odradzałbym tego rodzaju decyzje, tym bardziej, że nie ma problemu nadmiernej liczby osób, które nie są w stanie obsługiwać swojego zadłużenia" - powiedział Kwaśniak w Radiu PIN.

"Pomijając problem konstytucyjności, (rozwiązania proponowane przez PSL - PAP) byłyby problemem. To miałoby bardzo istotny wpływ na przychody banków (...). To mogłoby w określonych warunkach przenosić się na stabilności banków i sektora. (...) W średnio-, długoterminowej perspektywie mogą zagrozić stabilności rynku bankowego" - dodał.

"Pamiętajmy, że sytuacja polski makro czy sektora bankowego jest zupełnie inna od Węgier" - zaznaczył doradca prezesa NBP.

W środę senatorowie PSL planują złożyć poprawkę do prawa bankowego regulującą wysokość spreadów walutowych przy spłacie walutowych kredytów hipotecznych. (PAP)

fdu/ osz/

d3x6f8b

Podziel się opinią

Share
d3x6f8b
d3x6f8b